Статьи

Міленіали на ринку праці України

Згідно з теорією, міленіали, на відміну від представників покоління X, з легкістю змінюють роботодавців, а іноді — й спеціальності. Крім того, вважається, що такі співробітники більше цінують баланс між роботою та особистим життям, цікаві та масштабні завдання і звертають увагу на те, як робота, яку вони виконують, пов’язана з їхніми цінностями та особистою місією.

Але чи відповідає теорія реальності? grc.ua | grc проаналізував, яку роботу шукають представники покоління Y.

Загалом міленіалами (особами від 19 до 35 років) було розміщено 58% усіх резюме на сайті grc.ua | grc. Наразі це — найактивніша вікова група в питанні пошуку роботи. Важливо пам’ятати, що в цю кількість входять не тільки кандидати, які зараз перебувають без роботи, а й ті, хто готовий змінювати поточного роботодавця заради більш привабливої пропозиції. Це може підтверджувати думку, що пошукачі з покоління Y вже не готові працювати десятиріччями в одній і тій самій компанії.

СТРУКТУРА РЕЗЮМЕ ЗА ПРОФСФЕРАМИ

Для кандидатів-міленіалів найбажанішими галузями є «Початок кар'єри», «ІТ, телеком», «Продажі», «Маркетинг», «Адмін. персонал». А от у профсферах «Бухгалтерія», «Транспорт», «Виробництво» показники у цій віковій групі дещо нижчі, ніж у середньому на ринку праці.

Цікаво, що у профсфері «Початок кар’єри», яка займає провідні позиції за кількістю резюме, CV розміщують не лише кандидати без досвіду. Практично кожне п’яте резюме в ній належить пошукачу, який має за плечима певний професійний стаж (іноді більше 6 років), але наразі хоче реалізувати себе в новій галузі. Найпопулярніші спеціалізації профсфери «Початок кар’єри» для пошукачів-міленіалів: «IT та мультимедіа», «Мистецтво, розваги, ЗМІ», «Продажі», «Маркетинг, реклама, PR» тощо.

Міленіали на ринку праці України

Окрім того, до найбажаніших спеціалізацій для кандидатів віком від 19 до 35 років увійшли «Програмування», «Управління проектами», «Web-майстер» та «Web-інженер» у профсфері IT та «PR, маркетингові комунікації», «Інтернет-маркетинг» і «Копірайтер» у профсфері «Маркетинг, реклама, PR».

Міленіали на ринку праці України

ГРАФІК І ТИП ЗАЙНЯТОСТІ

Побажання щодо майбутніх типу зайнятості та графіка роботи пошукачів-міленіалів ілюструють тенденцію підвищення популярності гнучкої роботи та часткової зайнятості. Незважаючи на те, що такі формати мають низку підводних каменів як для співробітників, так і для роботодавців, в очах кандидатів із покоління Y вони досить привабливі. Так, майже кожен п’ятий пошукач цікавиться роботою із частковою зайнятістю, 17% шукають пропозиції із гнучким графіком і 16% — віддалену роботу.

Міленіали на ринку праці України
Міленіали на ринку праці України

МІГРАЦІЙНІ НАСТРОЇ

Існує думка, що міленіали з легкістю змінюють не лише роботодавців, а й країни проживання. Аналіз бази резюме grc.ua | grc це підтверджує. На осіб віком від 19 до 35 років припадає 60% всіх резюме, де пошукачі декларують свою готовність до переїзду.

У ТОП-5 найбажаніших для «ігреків» країн входять Польща (17%), Німеччина (7%), Китай (6%), Італія (5%) та США (5%). Причому, якщо до переїзду у більшість з цих країн частіше готові фахівці з профсфер «ІТ, телеком», «Початок кар'єри» та «Маркетинг», то у Китай прагнуть представники таких профсфер, як «Адмін. персонал» та «Виробництво».

Міленіали на ринку праці України
Вакансии дня

Комментарии